Заявки на участь у програмі підтримки від ЄС подали понад 17 тисяч аграріїв - Агролига

Через Державний аграрний реєстр подано 17,1 заявок на участь у програмі, яка фінансується за рахунок бюджетної підтримки Європейського Союзу.

На отримання субсидій на 1 га оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення подали заявки 13,72 тис. виробників сільськогосподарської продукції.
За утримання корів хочуть отримати допомогу 3,38 тис. аграріїв.

Учасниками програми можуть бути лише сільгоспвиробники, які зареєструвалися у Державному аграрному реєстрі та відповідають її критеріям. Загалом у реєстрі вже зареєстровано 38 тисяч користувачів.

Програма допомоги малим агровиробникам на загальну суму понад 1,5 мільярда гривень (50 мільйонів євро) фінансується за рахунок бюджетної підтримки Євросоюзу та відповідає кращим європейським практикам, зокрема поширеному в ЄС механізму виробничих грантів (Production Grant Scheme, PSG).

У міністерстві наголосили, що кінцевий термін подання заявок на участь у програмі з обох напрямків – 15 листопада 2022 року.

Проект держбюджету на 2023 рік не передбачає традиційних для останніх років програм держпідтримки аграріїв. Проте буде фінансування грантів та пільгового кредитування.

Класичних програм не передбачено, але підтримка буде. Як виглядає: перше — ця підтримка не акумульована в Мінагрополітики, а поширена серед різних відомств.

Наступного року передбачено через Мінекономіки, бо вони є розпорядниками коштів, а ми адмініструємо програму — кошти на гранти для садівництва та теплиць.

Тобто 1,36 млрд грн — для садівництва та тепличних господарств, зокрема, це може бути відновлення та будівництво нових.