В Україні буде відновлений обов'язковий техогляд сільгосптехніки - Агролига

У 2014 році було скасовано технічний контроль сільськогосподарської техніки, але тепер його доведеться проходити кожні 2 роки.

Верховна рада України проголосувала у першому читанні за повернення обов’язкового техогляду для транспортних засобів агропромислового сектору, цей проект  підтримали 234 депутати.

Законопроектом знову запроваджується періодичний технічний контроль придатності до експлуатації технічних засобів для агропромислового комплексу.

Транспортні засоби віком до трьох років, включно з дати першої реєстрації, не підлягають технічному огляду. Потім вони мають проходити сертифікацію кожні 2 роки. Якщо на облік ставиться сільськогосподарська техніка від 4 років, то вона повинна пройти техогляд за три місяці.

Передбачається, що повернення обов’язкового техогляду транспортних засобів призведе до зниження смертельних випадків у межах держави.

Крім того, в результаті підвищиться загальний стан машин, що також вплине на стан навколишнього середовища.

Техогляд повинні проводити лабораторії та інспекційні органи на СТО або за допомогою пересувного обладнання з фото та відео фіксацією. Такі матеріали зберігатимуться до 5 років.

Проект закону наділяє новими повноваженнями Міністерство аграрної політики. Воно зможе затверджувати типи сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів та змінного причіпного обладнання, систем, складових частин та окремих технічних вузлів.

Крім того, повернення техогляду – одна з умов інтеграції України до Євросоюзу – транспортний засіб має відповідати вимогам Євросоюзу не лише за технічним планом, але й екологічним. Середня ціна обов’язкового огляду на сьогоднішній день становитиме 1000 грн, але є ймовірність того, що цей показник стане вищим.

Пройти технічний огляд не зможуть ті авто, у яких було виявлено серйозний дефект (третього рівня) автомобільного приладдя. За першого рівня водієві дозволять продовжити рух відразу, при другому – теж дозволять, але за умови, що власник усуне поломку і повернеться через деякий час для повторного ТО.