Стрімкий ріст цін на кукурудзу - Агролига

Ось уже кілька місяців поспіль у всьому світі стрімко дорожчають продовольчі товари.

Причиною зростання цін є різке падіння курсу гривні відносно долара з початку року на 5% до 28,7 грн/$ на тлі інформаційного тиску про можливу агресію Росії. Як наслідок, ціни на кукурудзу в портах у січні виросли на 400 грн/т до 8700-8750 грн/т.

З початку сезону 2021/22 року відзначається зростання експортних цін на українську кукурудзу.

Вартість пшениці та кукурудзи в українських портах продовжує зростати. Дорожчають пшениця 2 класу, пшениця фуражна та кукурудза.

Ціна пшениці продовольчої в порту Миколаєва становить 9321 грн/т, фуражної — 8716 грн/т. Вартість кукурудзи вже перевищила 8 тис. грн/т».

Скорочення прогнозів урожаю кукурудзи як в Україні, так і в інших експортних регіонах змушує фермерів утримувати продажі. Крім того, дощі, які пройшли в деяких регіонах країни, сповільнили темпи збирання, що також спричинило скорочення поставок кукурудзи.

Розмови про різке подорожчання добрив у 2022 році призвели до спекуляцій про те, що у 2022 році буде засіяно менше акрів кукурудзи. Тим не менш, навіть за більш високих цін на добрива виробництво кукурудзи та сої залишається прибутковим.

Середньорічна вартість кукурудзи на світовому ринку за підсумками 2022 року знизиться на 10% у порівнянні з 2021 роком.

Цій тенденції сприятиме глобальне зростання виробництва кукурудзи та низький попит на цю продукцію в Азії.

З наближенням 2022 року випереджальна динаміка кукурудзи в порівнянні з соєвими бобами означає, що ціни на неї, можливо, продовжать демонструвати ріст протягом найближчих місяців.