Великобританія скасувала імпортне мито на всі товари з України - Агролига

Уряд Великобританії заявив, що скасовує тарифи та квоти на всі товари з України. Крім того, влада країни заборонила експорт до Росії продукції та технологій, які можуть бути використані для перехоплення та моніторингу комунікацій.

«Угодою про вільну торгівлю, укладену між Україною та Великою Британією після виходу останньої з ЄС, Британія зобов’язувалася зняти всі обмеження на торгівлю з Україною з 2023 року. Проте рішенням Уряду Бориса Джонсона всі квоти та мита знято достроково», – зазначає Данило Гетьманцев.

Міністр міжнародної торгівлі Анн-Марі Тревельян повідомила, що це рішення є відповіддю на прохання президента Володимира Зеленського про підтримку української економіки.

За її словами, скасування тарифів поширюється на всі товари, включаючи ключові експортні продукти, такі як ячмінь, мед, консервовані томати та м’ясо птиці.

Нині середнє мито на український імпорт становить близько 22%.

Це важливий крок на підтримку України та її економіки:

  • сприятиме розширенню виходу українських промислових та аграрних підприємств на ринки Сполученого Королівства;
  • забезпечить високий рівень продовольчої безпеки Британії;
  • активізує двосторонню торговельну співпрацю.

За підсумками 2021 року Україна експортувала до Великобританії продукції на $1,1 млрд, що на 62,4% більше у порівнянні з 2020 роком.

Серед ключових позицій експорту чорні метали (26,6% від загального обсягу експорту), жири та олії (16,6%), насіння та плоди олійних рослин (15,1%), зернові культури (13,4%), електричні машини (7,5%).