Виробники органічної продукції можуть скористатися програмами підтримки - Агролига

Органічне виробництво є перспективним інструментом для стимулювання сталого економічного розвитку в країнах, що розвиваються, якою є Україна. В Україні змінюється культура споживання, і органічна продукція набуває попиту, тому ми маємо розвивати цей напрямок.

Станом на початок 2022 року в Україні налічувалося 473 підприємства різної форми власності зі статусом виробника та переробника органічної продукції.

Внутрішній споживчий ринок органічних продуктів в Україні продовжує розширюватись.

Основними видами органічної продукції, що виробляється в Україні, є: молоко та молочна продукція, круп’яні та зернові вироби, борошно, пасти, насіння, овочі та фрукти, соки, напої, яйця, м’ясна продукція, прянощі та спеції, цукор, олія, морозиво та інша продукція, до якої входять хлібобулочні та макаронні вироби, мед, шоколад, чай та кава.

Мінагрополітики повідомляє, що виробники органічної продукції наразі мають можливість скористатися такими програмами підтримки органічних виробників:

Грантова програма «Підтримка органічного сектору в Україні», ініційована об’єднанням «Органічна Ініціатива».

Метою цієї програми є збереження та посилення можливості органічного сектору України у середньо- та довгостроковій перспективі, а також підтримка виробників органічних продуктів, площі яких розташовані на території Жиомирської, Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей, які були окуповані протягом перших місяців вторгнення, чи території інших областей, які постраждали від активних бойових дій.

На першому етапі програми підтримка буде надана у вигляді:

  • покриття витрат щодо сертифікації органічного виробництва;
  • закупівлі органічних продуктів у виробників органічних продуктів (з подальшим розповсюдженням серед внутрішньо переміщених осіб, уразливих верств населення тощо);
  • доступ до засобів захисту рослин, добрив та інших допоміжних продуктів, дозволених для використання в органічному виробництві, насіння та інші види підтримки в галузі технологій органічного виробництва.

Максимальний розмір підтримки у рамках першого етапу програми становитиме 70 тис. грн (близько 2 250 швейцарських франків).