Світове виробництво мінеральних добрив стрімко зростає

кожне десятиліття воно збільшується приблизно вдвічі.

На сьогоднішній день багато садівників-городників повністю відмовилися від застосування мінеральних добрив, і даремно. Без цієї категорії підживлення дуже складно досягти високої родючості ґрунту та, як наслідок, хороших урожаїв. У будь-якому випадку у кожного мінерального добрива існують рекомендовані норми та час внесення, які гарантують успіх їх використання.

Мінеральні добрива – це сполуки неорганічної природи, які містять усі необхідні елементи живлення рослин. Такі підживлення сприяють поліпшенню родючості ґрунту та вирощуванню рясного врожаю.

При використанні мінеральних добрив необхідно точно дотримуватися рекомендованого дозування. В іншому випадку з’являється ризик заподіяння шкоди як ґрунту, так і самій рослині.

Коли врожай збирають, поживні речовини слідують за врожаєм, тому важливі поживні речовини видаляються з ґрунту. Часто ґрунт не в змозі самостійно заповнити всі поживні речовини, тому добрива постачають поживні речовини, яких не вистачає.

Для поповнення ґрунту можна використовувати як органічні, так і мінеральні добрива. Поживність органічних добрив низька в порівнянні з мінеральними добривами, які є концентрованими і мають суворо контрольований вміст поживних речовин.

Найпоширенішими джерелами поживних речовин у мінеральних добривах є азот, калій і фосфат.

Альтернативою мінеральним добривам є органічні добрива, які створені на основі матеріалів біологічного походження. До них належать відходи тваринного походження, рослинні рештки, компост, тверді біологічні речовини тощо.

За характером впливу на рослин розрізняють такі види добрив:

  • добрива прямої дії, застосування яких супроводжується безпосереднім покращенням поживного режиму. До них відносяться всі мінеральні органічні добрива, що добре розклалися, рідкі комплексні концентрати.
  • непрямі добрива, які впливають через поліпшення загального стану ґрунту та перетворення поживних речовин із важкодоступних форм у засвоювані. До цієї групи входять бактеріальні препарати, сидерати, а також вапняні матеріали, що застосовуються для зниження кислотності ґрунту.

Рослини — трепетні створіння і неправильний підхід може обернутися для них стресом.

Використання мінеральних добрив та отрутохімікатів спрощує роботу фермера, дозволяючи отримати значний обсяг урожаю за мінімальних витрат. Вартість підживлення невелика, тоді як внесення їх підвищує родючість ґрунту в кілька разів.

Незважаючи на існуючий ризик заподіяння шкоди ґрунту і здоров’ю людини, фермери, які використовують мінеральні підживлення, можуть виростити культурні рослини, які раніше не бажали приживатися.