Агросектор відіграє ключову роль у переговорах про вступ України до ЄС

Сільське господарство є однією з основних сфер, що впливають на євроінтеграційні переговори України з Європейським Союзом.

Приблизно 40% усіх документів, які Україна має узгодити із законодавством ЄС, стосуються сільського господарства та продуктів.

В умовах війни та російської блокади експорту українського зерна українським фермерам складно зберегти свій бізнес.

Вони прагнуть отримати бодай якийсь прибуток, проте зараз це виявляється важко. Війна вплинула на доставку та виробництво сільськогосподарської продукції.

Варто зазначити, що низька ціна на зерно спричинена не лише експортом великого обсягу зерна з України місцевими компаніями, а й тим, що інші країни, особливо Бразилія, виробляють значні обсяги зерна в поточному сезоні.

Міністр Сільського господарства України наголосив на необхідності пояснення цієї ситуації фермерським спільнотам, щоб вони розуміли причини такої низької ціни на зерно.

Згідно з даними міністра, Україна має запаси зерна, рослинної олії та інших сільськогосподарських продуктів на експорт, які становлять близько 9-10 млн тонн з урожаю минулого сезону, включно з соняшником і соєю.

Також міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус отримав проєкт постанови від Європейської комісії про продовження заборони на імпорт українського зерна до 15 вересня.

Проєкт забороняє імпорт чотирьох продуктів у п’ять країн ЄС.