Універсальне добриво, для будь-якого поля від компанії Агроліга

Чи існує універсальне добриво, яке потрібно будь-якому полю?

Впевнені таке питання ставив кожний аграрій, дивлячись на розмаїття ринку мінеральних добрив. Саме це добриво стало популярним серед фермерів та головним героєм нашої статті. Амофос — універсальне добриво і підходить для всіх ґрунтово-кліматичних зон під різні сільськогосподарські культури.

Амофос — складне висококонцентроване азотно-фосфорне гранульоване добриво, хоча таким його можна рахувати тільки формально, забезпечує в основному рослин тільки фосфором його кількість від 46-52 %, а частка азоту 10-12%. Фосфор в добриві знаходиться у водорозчинній формі (вміст водорозчинного моноамонійфосфату ((NH4H2P04) – 85-90 %, а цитраторозчинного  діамонійфосфату (NH4)2HPO4 – 10-15 %) та легко засвоюється рослинами.

Цей елемент дуже важливий на етапі формування кореня, репродуктивних органів. При нестачі фосфору виникає затримка розвитку, росту, часто формуються неповноцінні квітки, їх мало. Нижні листки набувають тьмяно-сірого, темно-зеленого, а інколи пурпурового або фіолетового відтінку. З часом вони скручуються і передчасно відмирають. Запізнюється також цвітіння, дозрівання плодів триває довше, що знижує загальну врожайність культур.

В умовах значного фосфорного дефіциту часто проявляються ознаки азотного голодування. Це пояснюється зменшенням використання азоту для синтезу органічних сполук як результат нестачі фосфору, за цього ознаки азотного і фосфорного голодування досить часто збігаються.

Тому амофос вибирають в якості головного добрива, під основний обробіток ґрунту, а потім і додаткової підгодівлі. Для підвищення впливу фосфору, що знаходиться в амофосі, додають азот, котрий в достатній кількості знаходиться в аміачній селітрі або карбаміді. Завдяки такому поєднанню в чорноземах, коренева система розвивається набагато швидше і стає міцнішою, а рослини не вимагають рясного поливу. В умовах лісових ґрунтів використовуються тільки комплексні добрива, оскільки за нестачі азоту відразу зменшується позитивний вплив фосфору. Комплекси вносяться в землі з низьким показником родючості й збільшеним рівнем кислотності. Це дозволяє збільшити врожайність окремих культур аж до 30%.

В підсумки переваги вибору амофосу, як універсальне добриво, такі:

  • він містить фосфор який є одним з трьох елементів, життєво необхідних для рослин.
  • Входить до складу ДНК і РНК, а також багатьох інших речовин, які відіграють головну роль в житті рослинного організму.
  • Та має найкращі фізико-механічні властивості: не вбирає вологу з повітря, після завершення обробки вологість амофосу сягає до 1%.

Зовнішній вигляд амофосу — це гранулят 2-5 мм, вони становлять 95%. У зв’язку з тим, що амофос майже не містить баластні речовини, він не несе зайві витрати ні при транспортуванні, ні при зберіганні. Добриво не «кам’яніє та не створює пил при зберіганні в правильних умовах. Повністю розчинний у воді, що дає змогу вносити його розприскувачем.


Придбати Амофос ви зможете на нашому сайті за посиланням універсальне добриво. Компанія «Агроліга» гарантує якість усіх наших товарів. Гарних вам врожаїв!