В українських портах стала дорожчати пшениця - Агролига

Гривневі ціни попиту трейдерів на пшеницю в портах Великої Одеси та Дунаю дещо зросли за підсумками минулого тижня.

Ф’ючерси на пшеницю на біржі Чикаго виросли на 5% після атак Росії на інфраструктурні об’єкти України.

Подорожчання відбувається на тлі побоювань, що ескалація війни Росією створить нову загрозу для експорту зерна Чорним морем.

Ф’ючерси на пшеницю в Чикаго виросли до 9,2425 доларів за бушель, продемонструвавши найбільший приріст цього місяця.

Підтримку цін надавали подальше зростання індикативів зазначеної культури на базисі FOB, висока вартість доставки зерна до портів через перевантажену логістику та високі тарифи.

Крім того, частково зростання цін також було зумовлене збереженням конкуренції за зерно, особливо продовольче, між переробниками та трейдерами на тлі стримування реалізації сільгоспвиробниками.

Експортери побоювалися закриття зернового коридору після 18 листопада і прагнули поставити на зовнішній ринок максимально можливі обсяги зерна, що сприяло збереженню попиту, але з іншого боку надходили повідомлення про затримки огляду суден, що позначалося на інтересі імпортерів до закупівель української продукції.

Ціни трейдерів на пшеницю 2, 3 класи та фураж у портах Великої Одеси та Дунаю в основному продовжували варіюватися в межах 195-225, 190-225 та 165-195 USD/т.

Ціни у гривневому еквіваленті зросли до 7950-8850, 7850-8700 та 6800-7650 грн/т СРТ-порт, причому найбільш суттєво коригувалися максимальні рівні.