Європейська Бізнес Асоціація звернулася до ООН та Туреччини із закликом продовжити термін дії «зернової угоди» та включити до списку портів Миколаївський портовий вузол.
Також представники українського бізнесу закликають збільшити кількість перевірок суден із українською сільськогосподарською продукцією на добу.
Представники ЄБА наголосили на важливій підтримці України з боку ООН та Туреччини щодо відновлення експорту українського зерна через порти Чорного моря в рамках «зернової ініціативи».
Розблокування українських портів сприяло покращенню гуманітарної ситуації в Африці та Азії, а також протидії дефіциту продовольства у світі та зниженню цін на зерно.
Станом на 6 жовтня 2022 року “зерновим коридором” вже відвантажено понад 280 суден із понад 6 млн тонн сільськогосподарської продукції на борту до країн Азії, Африки та Європи.
Це, на думку ЄБА, свідчить про те, що представники бізнесу довіряють зерновій ініціативі та готові збільшувати обсяги перевалки вантажів.
Водночас у Спільному координаційному центрі, створеному в рамках угод, зазначають, що їхня дія має тривати автоматично на наступні 120 днів, «якщо одна із сторін не повідомить іншу про намір розірвати її або змінити».
Заступник генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй з гуманітарних питань Мартін Гріффітс вважає, що домовленості необхідно «оновити і, можливо, навіть розширити, щоб увімкнути більше добрив».
Зокрема, він сподівається на досягнення домовленостей щодо експорту аміаку.
Через тиждень заступник генсека разом із головою Конференції ООН з торгівлі та розвитку Ребеккою Грінспен, яка брала участь у переговорах щодо угоди, планує відвідати москву, щоб зустрітися з російськими чиновниками.