З портів України вийшли 12 суден з агропродукцією, незважаючи на відмову росії від зернової угоди - Агролига

Сьогодні, 31 жовтня, з українських портів вийшли 12 суден з 354,5 тис. т агропродукції для країн Африки, Азії та Європи.

Зокрема, згідно з пропозицією Об’єднаного Координаційного Центру (СКЦ), представники ООН та Туреччини передбачають роботу 10 інспекційних груп для перевірки 40 суден.

Така пропозиція була прийнята представниками України. Представники російської федерації були проінформовані.

Українська сторона не зупиняла рух вантажів через зерновий коридор, навіть незважаючи на російські військові атаки на портову та енергетичну інфраструктуру.

Також було зафіксовано 15 випадків наближення російських БПЛА і літаків на заборонену дистанцію до цивільних судів, що беруть участь в ініціативі.

Водночас прохід до українських портів під завантаження дозволено 4 судам, які напередодні пройшли інспекцію СКЦ за участю всіх сторін, включаючи представників росії.

Також зазначається, що представники ООН та Туреччини ведуть переговори з делегацією росії та продовжують шукати рішення для повноцінної реалізації «зернової ініціативи».

З моменту виходу першого судна вдалося експортувати понад 9 млн. т продовольства, з них понад 5 млн. т — до країн Африки та Азії.

У рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду, було відправлено 190 тис. т української пшениці.