Україна хоче продовжити роботу зернового коридору ще на рік - Агролига

Наразі тривають переговори з партнерами щодо «зернової угоди» – ООН та Туреччиною – щодо її пролонгації після середини березня.

Україна планує залучити до «зернової угоди» Миколаївський порт та збільшити асортимент продукції для експорту морем.

Про це перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Чорноморська зернова ініціатива, укладена за посередництва ООН та Туреччини у липні минулого року, дозволила експортувати зерно з трьох українських портів.

Угода була продовжена в листопаді і її дія закінчується 18 березня, якщо не буде досягнуто домовленості про продовження.

Україна неодноразово звинувачувала росію у затягуванні перевірок суден, що перевозять українські сільськогосподарські товари, що призводить до скорочення постачання та збитків для трейдерів.

росія відкидала ці звинувачення, заявляючи, що виконує всі свої зобов’язання щодо угоди про експорт зерна.

Заступник міністра інфраструктури України Юрій Васьков зазначив, що з листопада ситуація з перевірками не змінилася, і що з російської сторони було лише три інспекційні групи.

Згідно з угодою, Україна експортує близько 3 мільйонів тонн сільськогосподарської продукції на місяць, але Васьков заявив, що Україна може експортувати 6 мільйонів тонн на місяць із портів Одеської області та збільшити цей показник до 8 мільйонів тонн, якщо до угоди приєднається Миколаїв.

В Україні, крім зернових, олійних та продуктів переробки, виробляється ще багато цінної продукції з доданою вартістю: це продукція садівництва, тваринництва.

Світ потребує і іншої аграрної продукції з України, і вона має бути долучена до «зернової угоди».